Jadual perlawanan Piala SuperMokh 2017

KUALA LUMPUR: Stadium Nasional Bukit Jalil (SNBJ), Kuala Lumpur dipilih sebagai gelanggang pembukaan dan perlawanan akhir Piala SuperMokh 2017 yang bermula esok sehingga Ahad.

Di samping SNBJ, beberapa gelanggang lain dipilih sebagai gelanggang rasmi kejohanan  iaitu Padang Sintetik Majlis Sukan Negara Bukit Jalil, Kompleks Sukan Negara Panasonic Shah Alam dan Akademi Maybank Bangi.

Perlawanan pertama ketiga-tiga kategori akan bermula pada Rabu (13 Disember) dan akan diakhiri dengan perlawanan akhir pada Ahad (17 Disember).

Kejohanan jemputan antarabangsa bawah umur tersebut menyaksikan perubahan format dengan hanya penglibatan dua puluh empat pasukan bagi tiga kategori.

PIALA SUPERMOKH 2017

JADUAL PERTANDINGAN

 

KATEGORI BAWAH 12 TAHUN

KUMPULAN A KUMPULAN B
AMD Malaysia Panthers (MAS) AMD Malaysia Cougars (MAS)
Sporting Club de Portugal (POR) HNK Hajduk Split (CRO)
Kashima Antlers (JPN) JJ Football Academy (KOR)
FF South Australia (AUS) Aspire Academy (QAT)

 

13 Disember 2017 (RABU)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn JJ Football Academy

(Stadium Nasional Bukit Jalil, 9.00 pagi)

KUMPULAN A

Sporting Club de Portugal lwn FF South Australia

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 9.10 pagi)

KUMPULAN B

HNK Hajduk Split lwn Aspire Academy

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 11.00 pagi)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn Kashima Antlers

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 2.30 petang)

 

14 Disember 2017 (KHAMIS)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn HNK Hajduk Split

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 9.10 pagi)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn Sporting Club de Portugal

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 11.00 pagi)

KUMPULAN A

Kashima Antlers lwn FF South Australia

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 12.50 tengahari)

KUMPULAN B

JJ Football Academy lwn Aspire Academy

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 1.30 tengahari)

 

15 Disember 2017 (JUMAAT)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn FF South Australia

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 9.10 pagi)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn Aspire Academy

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 11.00 pagi)

KUMPULAN A

Sporting Club de Portugal lwn Kashima Antlers

(Padang A Maybank Academy, Bangi, 9.10 pagi)

KUMPULAN B

HNK Hajduk Split lwn JJ Football Academy

(Padang A Maybank Academy, Bangi, 11.00 pagi)

 

16 Disember 2017 (SABTU)

Perlawanan Suku Akhir ‘Cup’ 1

Tempat Pertama Kump A lwn Tempat Kedua Kump B

(MSN Padang E, Bukit Jalil, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Cup’ 2

Tempat Pertama Kump B lwn Tempat Kedua Kump A

(MSN Padang E, Bukit Jalil, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Plate’ 1

Tempat Ketiga Kump A lwn Tempat Keempat Kump B

(MSN Padang E, Bukit Jalil, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Plate’ 2

Tempat Ketiga Kump B lwn Tempat Keempat Kump A

(MSN Padang E, Bukit Jalil, waktu akan dimaklumkan)

 

17 Disember 2017 (AHAD)

Perlawanan Akhir Tempat Ketiga dan Keempat ‘Cup’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir Tempat Kelima dan Keenam ‘Plate’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir Tempat Ketujuh dan Kelapan ‘Plate’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir ‘Cup’

(Stadium Nasional Bukit Jalil, waktu akan dimaklumkan)

 

 

KATEGORI BAWAH 13 TAHUN

KUMPULAN A KUMPULAN B
AMD Malaysia Panthers (MAS) AMD Malaysia Cougars (MAS)
Paris Saint Germain (FRA) AZ Alkmaar (NED)
Urawa Red Diamonds (JPN) Gyeongnam FC (KOR)
Buriram United (THA) FF South Australia (AUS)

 

13 Disember 2017 (RABU)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn Buriram United

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 10.50 pagi)

KUMPULAN B

AZ Alkmaar lwn Gyeongnam FC

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 10.50 pagi)

KUMPULAN A

Paris Saint Germain lwn Urawa Red Diamonds

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 12.40 tengahari)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn FF South Australia

(Stadium Nasional Bukit Jalil, 12.40 tengahari)

 

14 Disember 2017 (KHAMIS)

KUMPULAN A

Urawa Red Diamonds lwn Buriram United

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 12.40 tengahari)

KUMPULAN B

AZ Alkmaar lwn FF South Australia

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 10.50 pagi)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn Gyeongnam FC

(Padang B Maybank Academy, Bangi, 9.00 pagi)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn Paris Saint Germain

(Padang B Maybank Academy, Bangi, 10.50 pagi)

 

15 Disember 2017 (JUMAAT)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn AZ Alkmaar

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 3.00 petang)

KUMPULAN A

Paris Saint Germain lwn Buriram United

(MSN Padang E, Bukit Jalil, 3.00 petang)

KUMPULAN B

Gyeongnam FC lwn FF South Australia

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 3.00 petang)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn Urawa Red Diamonds

(Padang B Maybank Academy, Bangi, 3.00 petang)

 

16 Disember 2017 (SABTU)

Perlawanan Suku Akhir ‘Cup’ 1

Tempat Pertama Kump A lwn Tempat Kedua Kump B

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Cup’ 2

Tempat Pertama Kump B lwn Tempat Kedua Kump A

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Plate’ 1

Tempat Ketiga Kump A lwn Tempat Keempat Kump B

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Plate’ 2

Tempat Ketiga Kump B lwn Tempat Keempat Kump A

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

 

17 Disember 2017 (AHAD)

Perlawanan Akhir Tempat Ketiga dan Keempat ‘Cup’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir Tempat Ketujuh dan Kelapan ‘Plate’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir Tempat Kelima dan Keenam ‘Plate’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir ‘Cup’

(Stadium Nasional Bukit Jalil, waktu akan dimaklumkan)

 

KATEGORI BAWAH 14 TAHUN

KUMPULAN A KUMPULAN B
AMD Malaysia Panthers (MAS) AMD Malaysia Cougars (MAS)
Paris Saint Germain (FRA) Arsenal FC (ENG)
Mito Hollyhock (JPN) Gyeongnam FC (KOR)
Foolad Sepahan (THA) Aspire Academy (QAT)

 

13 Disember 2017 (RABU)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn Paris Saint Germain

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 9.00 pagi)

KUMPULAN A

Mito Hollyhock lwn Foolad Sepahan

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 12.40 pagi)

KUMPULAN B

Arsenal FC lwn Gyeongnam FC

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 9.00 pagi)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn Aspire Academy

(Stadium Nasional Bukit Jalil, 10.50 pagi)

 

14 Disember 2017 (KHAMIS)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn Arsenal FC

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 9.00 pagi)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn Foolad Sepahan

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 10.50 pagi)

KUMPULAN A

Paris Saint Germain lwn Mito Hollyhock

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 9.00 pagi)

KUMPULAN B

Gyeongnam FC lwn Aspire Academy

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 12.40 tengahari)

 

15 Disember 2017 (JUMAAT)

KUMPULAN A

AMD Malaysia Panthers lwn Mito Hollyhock

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 9.00 pagi)

KUMPULAN B

AMD Malaysia Cougars lwn Gyeongnam FC

(MSN Padang D, Bukit Jalil, 10.50 pagi)

KUMPULAN A

Paris Saint Germain lwn Foolad Sepahan

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 9.00 pagi)

KUMPULAN B

Arsenal FC lwn Aspire Academy

(Kompleks Panasonic, Shah Alam, 10.50 pagi)

 

16 Disember 2017 (SABTU)

Perlawanan Suku Akhir ‘Plate’ 1

Tempat Ketiga Kump A lwn Tempat Keempat Kump B

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Cup’ 1

Tempat Pertama Kump A lwn Tempat Kedua Kump B

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Plate’ 2

Tempat Ketiga Kump B lwn Tempat Keempat Kump A

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Suku Akhir ‘Cup’ 2

Tempat Pertama Kump B lwn Tempat Kedua Kump A

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

 

17 Disember 2017 (AHAD)

Perlawanan Akhir Tempat Kelima dan Keenam ‘Plate’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir Tempat Ketiga dan Keempat ‘Cup’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir Tempat Ketujuh dan Kelapan ‘Plate’

(Tempat akan dimaklumkan, waktu akan dimaklumkan)

Perlawanan Akhir ‘Cup’

(Stadium Nasional Bukit Jalil, waktu akan dimaklumkan)

Artikel berkaitan

Leave a Reply